Masaże
Masaż to forma terapii oparta na wykorzystaniu bodźców mechanicznych wywołanych przez rękę masażysty. Biorąc pod uwagę liczne sposoby wykonywania oraz mechanizmy działania możemy wyróżnić wiele odmian masażu. Te, wykonywana w naszym gabinecie, mają charakter relaksacyjny i są skierowane na wybrane partie ciała. Podczas zabiegu stosujemy olejki eteryczne, co pozwala wejść w stan jeszcze większego odprężenia.
Najczęściej masaż rozpoczyna się i kończy w taki sam sposób – poprzez głaskanie masowanej części ciała. Następnie masażysta przechodzi do ugniatania, w czasie którego chwyta fałdę skóry i przesuwa ku górze, co zwiększa ukrwienie masowanego obszaru. W czasie masażu często oklepujemy ciało, aby ukrwić dany obszar.
Masaż relaksacyjny możemy z powodzeniem polecić każdemu. To bezpieczny i łagodny zabieg, który świetnie relaksuje, wycisza nerwy, usuwa napięcie mięśniowe i zwalcza dolegliwości bólowe.
Nowa usługa - Masaż transbukalny
Drobne niedoskonałości oraz poważne dolegliwości medyczne mogą być podstawą do przeprowadzenia masażu transbukalnego. Charakterystyka zabiegu polega na obustronnym ugniataniu zewnętrznych tkanek twarzy, co ma prowadzić do: zredukowania napięcia mięśni, pobudzenia mikrokrążenia na poziomie komórkowym, stymulacji wydzielania elastyny, a także kolagenu. Proces należy przeprowadzać od jamy ustnej, przechodząc do dalszych partii twarzowych. Trudno wskazać jednoznaczne rekomendacje w zakresie liczby zabiegów masażu transbukalnego. Wszystko zależy od specyfiki problemu pielęgnacyjnego, z którym zmaga się dana osoba. W celach odmładzających wystarczy już kilka sesji, by uwidoczniły się pierwsze efekty kosmetyczne tej terapii. Z kolei przywrócenie owalu twarzy po poważnych porażeniach mięśni będzie wymagało nawet kilkunastu zabiegów. Mimo aktywacji powierzchniowych tkanek skóry głównym zadaniem masażu jest pobudzenie jej głębokich struktur. Oprócz okolicy jamy ustnej działania specjalisty skupiają się na policzkach i ewentualnych bruzdach nosowo-wargowych.
Komu polecane są zabiegi masażu transbukalnego?
Metoda obustronnej stymulacji twarzy, jaką jest masaż transbukalny, służy konkretnym przypadkom kosmetycznym oraz medycznym. Wśród najważniejszych wskazań kwalifikujących do przeprowadzenia zabiegu są:
- zmarszczki mimiczne będące oznaką starzenia się cery,
- neurologiczne objawy zwiększonego napięcia mięśni twarzy,
- paraliż po: porażeniu, udarze mózgu bądź silnej reakcji uczuleniowej,
- uwidocznione blizny będące konsekwencją wypadku lub innego urazu mechanicznego,
- dystrofia skórna spowodowana: złą dietą, indywidualnymi predyspozycjami genetycznymi lub zewnętrznymi zanieczyszczeniami.
Z przedstawionej terapii skorzystać mogą jednak niemal wszyscy pacjenci. Chodzi zwłaszcza o osoby, które podczas jedzenia lub mówienia wyczuwają: skurcze, mrowienie lub drętwienie. To najczęściej objawy nadmiernego napięcia mięśni mimicznych, które w porę można zredukować. W rezultacie może to zapobiec dużo groźniejszym problemom
Masaż transbukalny czyli terapia wykonywana wewnątrz naszej jamy ustnej, ma przywrócić prawidłowe napięcie mięśniowe oraz elastyczność najgłębiej położonych struktur.
Masaż ten umożliwia całkowicie przywrócić owal / kontur twarzy, napięcie oraz elastyczność samych głębokich mięśni twarzy, które tworzą strefę policzek oraz okolic bruzd nosowo – wargowych.
Nowa usługa - Masaż lomi lomi nui
Już wkrótce, a dokładniej od pierwszego grudnia do naszego zespołu w salonie dołączy nowy masażysta Marcin. Przez wiele lat pracował za granicą, głównie w Skandynawii. Teraz postanowił wrócić do Polski i tutaj kontynuować swoją pracę. Jego zainteresowanie tematem masażu, rehabilitacji i ogólnie pojętej odnowy biologicznej siega odległych licealnych czasów, gdy jako pierwszoklasista doznał podczas uprawiania sportu urazu kręgosłupa. Wtedy to sam na sobie doświadczył, jak ciężko bez pomocy innych wrócić do zdrowia i sprawności fizycznej. Już wtedy podjął decyzję o swojej przyszłości, którą realizował podczas studiów na gdańskim AWF-ie.
Teraz oferuje różnego rodzaju masaże i zabiegi na ciało. Jednakże najbliższy mu jest masaż lomi lomi nui, który właśnie on jedynie będzie oferował w naszym salonie.
Masaż ten rozpowszechniony został na całym świecie dopiero w XX wieku, a w Polsce dopiero od kilku lat zaczyna stawać się coraz popularniejszym zabiegiem dostępnym w ofercie gabinetów masażu. Pochodzi on z Hawajów i pierwotnie był formą nie tylko uzdrawiającego rytuału , ale również całym obrzędem religijnym, niezwykle istotnym dla mieszkańców tych wysp.
Masaż hawajski Lomi Lomi polega na masowaniu całego ciała z wyłączeniem stref intymnych masowanego, gdyż celem tego masażu nie jest kontekst erotyczny, a duchowo-cielesny. Dlatego też techniki wykonywanego masażu Lomi Lomi dobierane są przez masażystów na bieżąco w trakcie jego przeprowadzania. W związku z tym masażyści muszą być przez cały czas skupieni na masowanej osobie, tempie jej oddechu oraz reakcjach organizmu na poszczególne rodzaje dotyku, tak aby zapewnić, jak najlepsze rezultaty.
Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych tym masażem jak i pozostałymi pozostającymi w ofercie Marcina do zapisów poprzez aplikację Booksy na grudniowe terminy. Jednocześnie informuję, że Marcin będzie oferował również swoje zabiegi z dojazdem do klienta od 15 listopada bieżącego roku. I tu proszę o kontakt bezpośrednio z nim pod numerem telefonu 536-101-501.
Zapraszamy do zapoznania się z naszym profilem na Facebooku "Hathor - Masaże"
Oferowane przez nas masaże:
Masaż klasyczny
Masaż klasyczny to najpopularniejsza forma masażu. Stosuje się w nim różne techniki (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracje) wykorzystujące siłę nacisku na mięśnie, przy użyciu dłoni, przedramion oraz łokci. Masażysta dostosowuje siłę nacisku do potrzeb i preferencji osoby masowanej. Masaż klasyczny rozluźnia napięte mięśnie, poprawia przepływ krwi, zwiększa elastyczność mięśni i zakres ruchomości oraz zmniejsza odczucia bólowe.
Masaż klasyczny pozytywnie wpływa na samopoczucie i stan emocjonalny pacjenta, redukując stres i zwiększając wydzielanie endorfin. Ten rodzaj masażu szczególnie polecany jest dla tych osób, które chcą poprawić swoje zdrowie fizyczne lub psychiczne.
Masaż sportowy
W masażu sportowym stosuje się podobne techniki do wykorzystywanych w masażu klasycznym, jednakże jest on intensywniejszy od masażu klasycznego. Skierowany jest on do sportowców zajmujących się zawodowo sportem jak I amatorów. Każdy z nich dbając o swój organizm, zdrowie jak I rezultaty sportowe powinien włączyć go do swojego planu treningowego.
Masaż sportowy spełnia funkcję: rozgrzewającą, regenerującą i leczniczą, dlatego można go podzielić między innymi na:
- Masaż treningowy - eliminuje przetrenowanie i przyspiesza procesy odnowy biologicznej.
- Masaż przedstartowy – maksymalne rozgrzanie w krótkim czasie, uzupełnienie rozgrzewki
- Masaż powysiłkowy ( między startowy) – doprowadzenie organizmu w krótkim czasie do stanu prawidłowego.
Masaż relaksacyjny
W przeciwieństwie do klasycznej odmiany masażu wersja relaksacyjna charakteryzuje się użyciem o wiele mniejszej siły przez masażystę. Ruchy wykonywane przez masażystę przy masażu relaksacyjnym powinny być powierzchowne, powolne, spokojne, miękkie, płynne, polegać głównie na delikatnym głaskaniu, ugniataniu i rozcieraniu.
Techniki wykorzystywane w masażu relaksacyjnym są podobne do technik stosowanych w wersji klasycznej. Ważnym aspektem masażu relaksacyjnego jest atmosfera i komfort osoby masowanej, jej upodobania. Aby uzyskać lepszy efekt odprężenia, do zabiegu wykorzystuje się m.in.:
• olejki eteryczne,
• gorące kamienie wulkaniczne,
• specjalne mleczka lub balsamy do ciała,
• odpowiednie światło, temperaturę i wystrój wnętrza
przyjemną i spokojną muzykę relaksacyjną lub odgłosy natury.
Masaż relaksacyjny pozwala niezwykle skutecznie oddziaływać na nadmiernie napięte tkanki mięśniowe. Długotrwały stan podwyższonego napięcia nerwowo-mięśniowego może powodować utrzymujące się uczucie przemęczenia, braku energii i chęci do działania, a nawet problemów z koncentracją.
Regularne sesje masażu pozwalają złagodzić napięcie. Oprócz tego masaż relaksacyjny pozwala też na szereg innych efektów m.in. poprawę krążenia krwi i kondycji skóry.
Masaż bańką chińską
Bańki chińskie mają wiele wspólnego z bańkami lekarskimi – wywodzą się z tradycyjnej medycyny chińskiej, wykonane są jednak nie ze szkła, lecz z gumy bądź silikonu. Masaż bańką chińską likwiduje dolegliwości bólowe, np. bóle kręgosłupa czy bóle migrenowe, a także pomaga w walce z cellulitem, pozwala na wymodelowanie sylwetki. Stawianie baniek stosowane jest także często w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy. Zestaw zazwyczaj składa się z 4 baniek o zróżnicowanej wielkości i średnicy, rozmiar dobieramy w zależności od tego, jak chcemy wykorzystać przyrząd oraz na którą okolicę ciała .
Bańki chińskie przynoszą bardzo pozytywne efekty w zwalczaniu cellulitu, ponieważ następuje poprawa cyrkulacji krwi oraz chłonki – dzięki przekrwieniu poprawia się metabolizm. Efekty baniek chińskich zauważono także po zastosowaniu na problemy dermatologiczne Działanie mechaniczne zaokrąglonej podstawy bańki sprzyja usuwaniu martwego naskórka oraz wygładzaniu powierzchni skóry. Tą formę masażu stosuje sie również w walce z rozstępami oraz przy modelowaniu pożądanej sylwetki .
Stawianie baniek ogniowych i bezogniowych
Terapia bańkami poprawia krążenie krwi i usprawnia działanie układu odpornościowego. Stawianie baniek na plecach pomaga rozprawić się z przeziębieniem, grypą, zapaleniem oskrzeli i płuc. Przynosi ulgę również podczas ataków astmy. Postawienie baniek łagodzi również napięcia, stres I łagodzi bóle mięśniowe, dlatego często są uzupełnieniem terapii manualnych.
Masaż gorącymi kamieniami
Można go zaliczyć do masaży relaksacyjnych. Masaż gorącymi kamieniami to głęboko odprężający, rozluźniający mięśnie, niwelujący zmęczenie i słabe tętno zabieg poprawiający przebieg energii w organizmie. Początki tej formy masażu sięgają czasów starożytnych i pochodzą z Indii oraz Chin, gdzie wierzy się w spójność ciała i ducha. Do masażu uzywa się kamieni z bazaltu lub marmuru o charakterystycznym obłym kształcie. Po podgrzaniu kamieni układa się je na ciele, potem masażysta zaczyna je delikatnie przesuwać po skórze osoby masowanej, a potem rozcierać i ugniatać nimi wybrane punkty ciała. Ułożone w odpowiednich miejscach, zgodnie z ludzką mapą punktów energetycznych, kamienie te powodują wolny przepływ energii doprowadzając poprawiając spójność ciała I duch.
Masaż aromaterapeutyczny
Masaż aromaterapeutyczny to zabieg o charakterze leczniczym i relaksacyjnym, połączony z wyjątkowym działaniem aromatycznych olejków eterycznych. Związki te od dawna wykorzystywane są podczas zabiegów pielęgnacyjnych i odprężających, zarówno w domu, jak i w profesjonalnych gabinetach masażu oraz gabinetach kosmetycznych. Może być to zabieg o charakterze miejscowym lub zabieg na całe ciało, w zależności od wymagań pacjenta oraz celu, jaki ma zostać osiągnięty.
Masaż ten polega na wykonywaniu odpowiednich ruchów wywołujących nacisk na tkanki. Powoduje to zwiększenie przepływu krwi przez naczynia, zwiększając tym samym dopływ tlenu i związków odżywczych do tkanek oraz usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Ponadto, masaż zwiększa wchłanianie preparatów pielęgnacyjnych i wspomaga wypoczynek po wysiłku fizycznym. Natomiast olejki eteryczne to mieszaniny wielu substancji o zróżnicowanych właściwościach chemicznych, powstających w komórkach wydzielniczych roślin.
Oddziałują one na nasz organizm w dwojaki sposób:
- przez skórę, a dokładniej poprzez naskórek, gruczoły łojowe, mieszki włosowe, skórę właściwą do głębiej leżących tkanek i narządów;
- przez układ oddechowy, poprzez nos, receptory i nerwy węchowe do mózgu oraz poprzez nosogardziel, tchawicę, oskrzela, płuca do układu krwionośnego
Masaż Lomi Lomi Nui
Masaż ten rozpowszechniony został na całym świecie dopiero w XX wieku, a w Polsce dopiero od kilku lat zaczyna stawać się coraz popularniejszym zabiegiem dostępnym w ofercie gabinetów masażu. Pochodzi on z Hawajów i pierwotnie był formą nie tylko uzdrawiającego rytuału , ale również całym obrzędem religijnym, niezwykle istotnym dla mieszkańców tych wysp. Masaż hawajski Lomi Lomi polega bowiem na masowaniu całego ciała z wyłączeniem stref intymnych masowanego, gdyż celem tego masażu nie jest kontekst erotyczny, a duchowo-cielesny. Dlatego też techniki wykonywanego masażu Lomi Lomi dobierane są przez masażystów na bieżąco w trakcie jego przeprowadzania. W związku z tym masażyści muszą być przez cały czas skupienie na masowanej osobie, tempie jej oddechu oraz reakcjach organizmu na poszczególne rodzaje dotyku, tak aby zapewnić, jak najlepsze rezultaty.
Dodatkowo masaż Lomi Lomi jako zabieg odprężający, ma na celu przywrócić odpowiednie krążenie krwi w organizmie, ustabilizować układ nerwowy, usunąć napięcia oraz naładować pozytywną energią i zharmonizować wewnętrznego ducha z ciałem.
Masaż Bursztynowy
"Masaż Bursztynowy" jest to masaż relaksujący przy użyciu naturalnego olejku, łączącego w sobie kompozycje arabskich zapachów, cząsteczek bursztynu i złota. Olejek ten idealnie zrelaksuje zmysły i rozpieści skórę, która staje się jędrna i błyszcząca. Odżywia i przywraca elastyczność skóry. Szybko się wchłania.
Masaż Gdańsk Chełm
Zapraszamy na masaże w Gdańsku na Chełmie. Nasi specjaliści dobiorą odpowiednią technikę masażu, w zależności od Twoich potrzeb i oczekiwań. Przygotowaliśmy obszerną ofertę masaży, dzięki czemu każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Regularne chodzenie na masaże może przynieść wiele korzyści dla zdrowia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego:
- Relaksacja mięśni:
Masaże pomagają w rozluźnieniu napiętych i spiętych mięśni, co przyczynia się do redukcji bólu oraz poprawy elastyczności i ruchomości stawów.
- Lepsze krążenie krwi:
Masaże stymulują krążenie krwi, co przyczynia się do lepszego zaopatrzenia tkanek w tlen i składniki odżywcze oraz usuwania z organizmu toksyn i produktów przemiany materii.
- Poprawa stanu skóry:
Masaże poprawiają ukrwienie skóry, co przyczynia się do jej lepszego odżywienia i nawilżenia oraz poprawy elastyczności i jędrności.
- Redukcja stresu i napięcia:
Wykonujemy masaże w Gdańsku na Chełmie, które pomagają w redukcji poziomu stresu, napięcia i uczucia przytłoczenia. Pomagają również w poprawie samopoczucia i wywołaniu uczucia głębokiego relaksu i odprężenia.
- Poprawa jakości snu:
Masaże mogą pomóc w poprawie jakości snu, ponieważ redukują napięcie mięśni i stres, co sprzyja zasypianiu.
- Poprawa funkcji układu odpornościowego:
Regularne masaże mogą pomóc w poprawie funkcji układu odpornościowego poprzez redukcję poziomu stresu i poprawę ogólnego stanu zdrowia.
Poza tym masaże mają pozytywny wpływ na samopoczucie emocjonalne, poprawiając nastrój, redukując objawy depresji i lęku oraz wzmacniając poczucie własnej wartości. Właśnie dlatego zapraszamy do naszego gabinetu w Gdańsku na Chełmie na masaże!